Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Pompeo për hapjen e negociatave: Mirëpresim vendimin e BE-së, SHBA partneri juaj

Sekretari amerikan i Departamentit të Shtetit, Majk Pompeo, reagoi pas vendimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut me BE-në.

Ai shkroi në Twitter, se SHBA e mirëpret vendimin e unionit për hapjen e negociatave me të dy vendet dhe i siguron ata që do të kenë mbështetjen dhe partneritetin e SHBA-ve në çdo hap.

"Ne mirëpresim vendimin e Këshillit Evropian për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të jenë partneri juaj në çdo hap që do hidhni", shkroi Pompeo.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore