Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

"Po bëhen gati që të ketë shumë të vdekur"/ Dalin pamjet nga spitali që po ndërtojnë britanikët

Një punonjës në Britani të Madhe ka publikuar një video në Facebook, ku tregon se si do të duket kompleksi "Exel Center" në Londër, i cili do të shndërrohet në spital të përkohshëm në luftën kundër koronavirusit.

Punimet për ndërtimin e spitalit kanë filluar javën e kaluar, ndërsa Alex Woodside që punon në rregullimin e klubeve të natës, ka publikuar videon ku shihet se si duket kompleksi 100 mijë metra katrorë në të cilin do të vendosen 4 mijë shtretër.

Në video ai dëgjohet duke thënë se nuk e kishte kuptuar se sa serioze është situata sa i përket koronavirusit, deri kur pa këtë objekt gjigant.

"Nëse nuk e merrni seriozisht, ashtu siç kam vepruar edhe unë, mendoj se duhet ta bëjmë një gjë të tillë sepse po përgatiten për nivel të lartë të vdekjeve këtu", ka shtuar Woodside.

Në këtë objekt gjigant, një pjesë është projektuar që të futen trupat e pajetë dhe do të shërbejë si morg.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="1014757,1014763,1014758,1014760,1014761,1014762,1014759,1014756"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore