Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Njoftim i rëndësishëm për shqiptarët në Bullgari, zgjatet afati i lejes së qëndrimit

Afati i lejeve të qëndrimit afatshkurtër dhe afatgjatë për shtetasit e huaj në Bullgari, do të zgjatet me 6 muaj.

Ditën e sotme, Ministria e Jashtme ka njoftuar shtetasit shqiptarë, që kanë një leje qëndrimi drejt mbarimit të afatit, se do të përfitojnë zgjatjen e lejes me 6 muaj.

Gjithashtu e bëhet e ditur se e vetmja gjë që duhet të bëjnë është që të paraqesin dokumentacionin e nevojshëm për rinovimin e lejes së qëndrimit deri në 14 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme.

Njëkohësisht shtetasit shqiptarë, të cilët do të tejkalojnë afatin 3-mujor gjatë kësaj periudhe duhet të paraqiten pranë Drejtorisë së Migracionit, për të zgjatur qëndrimin e tyre.

Në rastet e nevojës për asistencë, MEPJ udhëzon qytetarët shqiptarë të kontaktojnë në numrin e emergjencës së Përfaqësisë së Republikës së Shqipërisë në Sofje +359 894 311 493 ose në adresën e e-mail [email protected]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore