“Mbaje aty burrin, mos e lër”/ Kryeministri: Ata janë rreziku në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama komunikoi me një qytetare, e cila kishte shkruar në portalin emergjencës për problemin që e shqetësonte.

Ajo u ankua se në familjen e saj e përbërë nga pesë persona, nuk punonte njeri, e ishin vetëm me një pension e kërkonte ndihmë.

Kreu i qeverisë i tha se autoritetet do të kujdeseshin për ata.

Në fund, i dha edhe një porosi: “Mos e lër burrin që të dalë nga shtëpia, mbaje aty brenda.”

Qytetarja iu përgjigj se “nuk kishte ku të shkonte”.

“Po mbaje aty! Burrat janë rreziku këtu se gratë i kemi në rregull në Shqipëri.”. ia ktheu Rama.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.