Lajm i mirë për shqiptarët e bllokuar në Britani për shkak të koronavirusit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka informuar qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, të cilët nuk mund të kthehen në vendet e tyre për shkak të pandemisë COVID-19 se do t’ju zgjatet viza.

“Zgjatja e vizës do të zbatohet për secilin qytetar që viza i skadon pas 24 janarit dhe që ❌nuk mund të largohet nga Mbretëria e Bashkuar për shkak të kufizimeve të udhëtimit ose të vetë-izolimit të tij.

Kjo situatë do të zgjasë deri më 31 maj, por do të mbahet nën rishikim në rast se do të nevojitet zgjatje e mëtejshme.

Secili qytetar që ndodhet në këtë situatë 🆘 duhet të kontaktojë ekipin e vënë në dispozicion dedikuar COVID-19🦠, përmes adresës 📧 CIH@homeoffice.gov.uk, për të njoftuar që vizat e tyre kanë skaduar.:, thuhet në njoftimin e ministrisë së Jashtme

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.