Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Koronavirusi/ Dyqani në kufirin belg mbyllur, gjysma në atë holandez hapur

Një dyqan veshjesh në kufirin Belgjikë-Holandë ka bërë një qasje unike ndaj krizës së koronavirusit dhe masave që merren për shkak të tij.

Pronarët janë detyruar të mbyllin gjysmën e dyqanit të tyre për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, por duke e mbajtur me gëzim pjesën në territorin holandez të hapur për biznes.

Dyqani “Zeeman” në komunën e Baarle-Nassau, ku kufiri ndan rrugët në gjysmë, mori këtë vendim unik pasi qeveria federale belge urdhëroi mbylljen e të gjitha dyqaneve jo thelbësore.

Asnjë nga rrobat në anën belge të dyqanit nuk janë në dispozicion për blerje por gjysma e dyqanit në Holandë vazhdon të mirëpresë klientët pasi qeveria holandeze ka bërë thirrje vetëm për distancë fizike.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore