Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

100 të vdekur në një ditë, guvernatori i Nju Jorkut: Më e keqja ende nuk ka ardhur

Guvernatori Andrew Cuomo informoi me hidhërim se vetëm brenda 24 orëve në Nju Jork kanë humbur jetën 100 persona për shkak të koronavirusit dhe janë infektuar 21 mijë të tjerë.

Por ai shtoi se do të fliste në mënyrë të drejtpërdrejtë sa i përket pandemisë, dhe sipas tij ditët e vështira ende nuk kanë ardhur.

“Kjo vjen e para, rritja e përqindjes në numrat për rastet. Këtë po presim.“, tha Cuomo.

Ai shtoi se brenda 24 orëve 3700 persona kanë rezultuar pozitive.

Në total, numri i viktimave në këtë shtet ka shkuar në 385, ndërsa në SHBA viktimat kanë shkuar në 1 mijë.

“Thuajse çdo skenar do ta mbingarkojë sistemin shëndetësor. Ky është realitetit”, tha ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore