Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Vjosa Osmani kundër Isa Mustafës: Nuk jam tradhtare, ja pse do votoj kundër rrëzimit të qeverisë

Kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar votën e saj kundër rrëzimit të qeverisë.

Osmani tha se po del kundër partisë së saj, për interest ë Kosovës dhe qytetarëve

"Unë jam kundër çdo marrëveshje me partitë e vjetra dhe nuk e thyej besimin e elektoratit. Nuk mundet dikush të vendosë për LDK-në pa patur status ligjor. Jam kundër mocionit të besimit për qeverinë aktuale", tha Osmani

Kryeparlamentarja iu përgjigj edhe akuzave për tradhti

"Jam akuzuar për tradhti, por unë po i përmbahem programit që kemi prezantuar para qytetarëve.Unë do të votojë kundër këtij mocioni, jam e bindur që po votoj për të ardhmen e vendit tim. Jam e bindur që vendit i duhet një qeveri për pandeminë dhe për sfidat e tjera. Unë do të votojë çdo mocioni që Kosovën e lë pa Ministra dhe pa qeveri. Do veproj ashtu siç do të vepronte presidenti Rugova. Ai do vepronte në interest ë vendit, pavarëisht se e përqeshnin. Unë jam ndjekëse e thekur e Rugovës", tha Osmani.

Ajo kërkoj zgjidhje edhe në këto momente të fundit.

"Do votoj kundër rrëzimit të qeverisë", tha Osmani.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore