Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Stadiumi kthehet në spital, Brazili merr vendimin ekstrem për pacientët me Covid 19

“Maracana”, një nga stadiumet më të famshëm në botë, tashmë është shndërruar në spital, në të cilin do të qëndrojnë të infektuarit me COVID-19. Mësohet se në këtë stadium janë vendosur shtretër në fushën e gjelbër dhe pritet që të jetë gati shumë shpejt. Ky stadium ka 78 mijë ulëse është shtëpia e Flamengos. Deri më tani në Brazil kanë humbur jetën 49 persona dhe janë infektuar 2.227 të tjerë.

Bilanci i të prekurve në botë nga koronavirusi po rëndohet çdo dotë e më shumë. Numri i tyre ka shkuar në më shumë se 423 mijë personave të prekur, ndërsa 19 mijë të tjerë kanë ndërruar jetë. Më të prekurat janë Italia dhe Spanja, ndërsa Kina përmirësohet çdo ditë e më shumë. Amerika në gjendje të vështirë pasi atje covid-19 po përhapet me shpejtësi. OBSH parashikoi se SHBA-ja do të jetë epiqendra e radhës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore