Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Koronavirusi/ 'Duhen larë me sapun', virologu zbulon se kur janë të sigurta frutat dhe perimet

Një virolog i njohur ka deklaruar se ?çdo sipërfaqe përbën rrezik? kur vjen puna te koronavirusi dhe çdo njeri duhet të lajë me kujdes frutat dhe perimet që blen.

Profesori i Universitetit të Sidnejt, Timothy Newsome, i specializuar në infeksione, tha për ?Daily Mail? se duke qenë se COVID-19 mund të jetojë në shumicën e sipërfaqeve, njerëzit duhet të bëjnë kujdes me frutat dhe perimet, për vetë faktin se ata shpesh i marrin në dorë dhe i lënë prapë në vend.

?Gjëja më e mirë që mund të bëjmë është që të lajmë ato që blejmë me sapun sapo t?i sjellim në shtëpi. Nuk duhet të mendojmë se nxehtësia e gatimit do ta vrasë virusin. Duhet t?i lajmë me ujë të nxehtë dhe me sapun, njësoj siç bëjmë me duart?, shpjegoi Newsome.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore