Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Greqi/ Shkon në 22 numri i viktimave nga koronavirusi

Numri i viktimave në Greqi ka shkuar në 22 për shkak të koronavirusit.

Sipas zëdhënësit të Ministrisë së Shëndetësisë, Sotiris Tsiodras janë regjistruar 78 raste të reja, duke e çuar totalin në 821, ndërsa 134 janë shtruar në spital, përfshirë 53 intubim.

Viktima e 21 ishte nje person qe ndërroi jetë në spitalin e Xanthit ditën e sotme, ndërsa ishte diagnostifikuar me koronavirus që prej së mërkurës.

Në Xanthi janë regjistruar gjithsej 8 raste të konfirmuara të koronavirusit, përfshirë 4 në qytet, 3 në zonën malore dhe 1 në Diomedia.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore