Europa thyen “rekordet”/ Bilanc tragjik në Spanjë, 738 të vdekur në 24 orë

738 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Spanjë nga koronavirusi. Sipas të dhënave më të fundit të publikuara nga autoritetet atje, numri total i viktimave është rritur në 3434, ndërsa konfirmohen mbi 47600 raste.

Vendi iberik kalon kështu Kinën për numrin më të lartë të viktimave nga covid-19, duke u renditur i dyti pas Italisë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.