Balaj në karantinë: Po stërvitem vetëm, jam në merak për familjen në Itali

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj, luan në Austri me ekipin e Strum Grazit. Aktualisht futbolli është ndalur edhe në Austri, si në pjesën më të madhe të kampionateve në Evropë, për shkak të koronavirusit.

Qeveria austriake u ka kërkuar qytetarëve të vetizolohen, e Balaj po e zbaton këtë urdhër, larg familjes së tij.

“Jam në merak për prindërit e mi dhe motrën, që jetojnë në Itali, në Rimini, një zonë mjaft e prekur nga koronavirusi. Këto kohë kam bërë stërvitje vetëm në një park afër shtëpisë sime, por edhe atë do ta mbyllin,” – deklaroi Balaj në lidhjen me “FanZone” ne Super Sport.

“Kam marrë një program dhe po stërvitem vetëm. Mbi të gjitha është jeta, e rëndësishme është të kalojë kjo situatë. Kam kontakte me shokët e Kombëtares, e kalojmë kohën duke luajtur “Ludo King”.

Pyetjes së një tifozi nëpërmjet rrjeteve sociale nëse kualifikimi në Euro 2016 ishte fat apo rrjedhojë e forcës së grupit, shkodrani iu përgjigj:

“Jam i bindur që e merituam atë kualifikim, bëmë shumë mirë në shumë ndeshje.”

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.