Lajmi i fundit/ Korovirusi vret egërsisht, 21 viktima në Itali në më pak se një javë

Rëndohet bilanci në Itali si pasojë e koronavirusit. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, deri më tani 21persona kanë humbur jetën.

Numri i të vdekurve për shkak të koronavirusit ka shkuar në 21 persona. Ndërkohë që numri i të infektuarve është rreth 850. Doktorët italianë ndërkohë vazhdojnë që të mbajnë nën vëzhgim të sëmurët dhe t’i trajtojnë ata.

Sot janë shëruar edhe tre pacientë të tjerë, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 48. Ndërkohë, virusi po përhapet me shpejtësi, pavarësisht masave që janë marrë për të bllokuar lëvizjet, apo mbajtur në shtetrrethim zonat problematike dhe që shënuan rastin e parë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.