Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Edhe qeni me koronavirus, shënohet rasti i parë në Hong Kong

Një qen ka rezultuar pozitiv për koronavirusin, pasi e mori sëmundjen nga pronarja e tij. Yvonne Chow Hau Yee, e cila jeton në Hong Kong me kafshën e saj, ka rezultuar pozitive për virusin.

Përgjatë këtyre javëve ishte deklaruar qartë dhe prerë që koronavirusi nuk infekton e nuk prek qentë, por këto fakte të reja rezultojnë tronditëse dhe aspak pozitive për botën.

Autoritetet thanë se do të vijojnë të kryejnë teste mbi qenin që ka rezultuar i infektuar ndërsa prej tij janë marrë tashmë edhe kampionë të sekrecioneve. Ndryshe nga njerëzit, qeni nuk ka shfaqur asnjë simptomë se mund të jetë prekur nga virusi.

[gallery ids="994823,994824,994825,994826,994827"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore