Puthje dhe përqafime/ Momentet e fundit të Nexhmije Hoxhës me stërmbesën (FOTO)

Ndërroi jetë dje në moshën 99-vjeccare, Nexhmije Hoxha. E veja e diktatorit vdiq në shtëpinë e saj në Laprakë.

Pas vdekjes, Rezarta Shkurta nusja e nipit të Nexhmijes, Ermalit ka postuar në Instagram një video të vajzës së saj Herës me stërgjyshen. Në këto pamje shihet teksa Hera përqafon dhe puth stërgjyshen e saj, Nexhmijen.

“E fortë, e kthjellët me një memorie te jashtëzakonshme, sot (dje) nuk u zgjua nga pushimi i pasdites, por la pas dashurinë dhe një trashëgimi historike. U prefsh në paqe Nëna Mija!”

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.