Koronavirusi/ Flet emigranti shqiptar në Itali: Gjithçka është…

Italia është një nga vendet evropiane më të prekura nga koronavirusi. Aktualisht numërohen 14 viktima dhe 528 të prekur.

Përhapja në Itali, vatrën më të madhe të infektimit në Europë, përbën një rritje prej 25 për qindësh në 24 orë. Flamur Çaushi është një emigrant shqiptar që jeton në Torino.

Ai tregon për Top Channel gjendjen aktuale në këtë qytet pas përhapjes së koronavirusit. “Ka shumë pak lëvizje, por në fakt shumë pak njerëz gjen me maska” thotë ai.

“Është gjithçka e mbyllur, baret bosh. Kjo është Torino sot”, theksoi Flamuri.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.