Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Koronavirusi, 1400 dollarë çdo personi që raporton simptomat

Qyteti i Qianjiang, në provincën Hubei të Kinës, do u japë 1400 dollarë banorëve të cilët në mënyrë proaktive raportojnë simptoma që lidhen me koronavirusin.

Ndërkohë, pacientët që vijnë përpara dhe klasifikohen si "raste të dyshuara" do të marrin 285 dollarë. Ata që nuk konfirmohen menjëherë që kanë sëmundjen pas diagnozës së parë do të marrin 142 dollarë, shkuran CNN.

Ky vendim i ri hyn në fuqi ditën e enjte më 27 shkurt.

Qianjiang, i ndodhur pranë epiqendrës së shpërthimit të koronavirusit të Kinës, Hubeit, ka raportuar 197 raste me koronavirus dhe 9 viktima.

[gallery ids="994003,994005,994002,994001,994000,993999,993994,993990,993991,993989"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore