FOTO/ Korça mbulohet nga dëbora, ulen ndjeshëm temperaturat

Qarku i Korçës është mbuluar nga dëbora. Mësohet se reshjet e dëborës kanë filluar që prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore, ndërsa në qytet ka pasur reshje shiu.

Më pas reshjet e shiut kanë pasuar me dëborë në gjithë qarkun, duke rikthyer temperaturat e ulëta.

Sipas zyrtarëve të autoritetit lokal rrugor, gjatë mëngjesit ka pasur probleme segmenti i Dardhës, ku bora ka shkuar 5 deri në 20 cm. Drejtuesit e mjeteve janë këshilluar që të përdorin zinxhirë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.