SHBA i jep një mesazh politikës kosovare nëpërmjet Thaçit

Zëvendëssekretari i Mbrojtjes i SHBA-së, David Norquist, i ka dhënë një mesazh politikës kosovare nëpërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Ky i fundit ndodhet në Uashington, ku u takua me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo.

“Ishte një nder që të takohem me Presidentin Hashim Thaçi në Pentagon. Departamenti i Mbrojtjes vazhdon të mbështesë zhvillimin e FSK-së dhe përpjekjet që të normalizohen marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë”. shkroi Norquist në Twitter.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.