Rreziku nga koronavirusi/ A do ta ndalojë qeveria protestën e thirrur nga Meta

Presidenti Ilir Meta ka vendosur të protestojë më 2 mars, kundër asaj që ai e quan “grusht shteti”, por kjo shihet me shqetësim, tashmë që Shqipëria rrezikohet nga koronavirusi. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu foli në Open në Top Channel edhe mundësinë e ndalimit të mitingut të 2 marsit të thirrur nga presidenti.

Eni Vasili: Një pyetje qarkullon shumë në rrjet. Sa mundësi ka që tubimi i 2 marsit të mos lejohet tubimi

Ogerta Manastirliu: Do të jenë specialistët dhe ekspertë që do të flasin për këtë. Ata do të tregojnë nëse duhet lejuar tubimi dhe mbledhja massive e njerëzve në një vend.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.