Brazilianët nisin karnavalet e çmendura (FOTO)

Në Rio de Janeiro tani është koha e karnavaleve ku të gjithë festojnë. Mijëra kërcimtarë të sambas u mblodhën në Sambadrome në Rio de Zhaneiro për ditën e parë të festimeve të çmendura, të cilat zgjasin 5 ditë. Gratë mbanin veshur veshje shumëngjyrëshe dhe mjaft provokuese.

Parada vjetore e transmetuar në televizion përfshin rreth 5 mijë kërcimtare dhe pavarësisht ekstravagancës e lakuriqësisë për të cilën karakterizohet, konsiderohet një konkurs shumë serioz për shkollat e Sambës. Gjykimi bazohet tek koreografia, atmosfera, organizimi dhe kënga.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.