Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

“Kujtuat se ju kishim harruar?”/ Braçe: Bixhozi i paligjshëm, aksioni nuk ka mbaruar

Zv/kryeministri Erion Braçe e cilësoi të suksesshëm operacionin e ndërmarrë nga Policia e Shtetit ku u vunë në pranga 115 persona, ndërsa ta 84 administratorë. Ai vë në dukej faktin se edhe pse bastet dhe bixhozi janë të paligjshëm në këtë vend, prapë ka njerëz që nuk heqin dorë. "Nuk mund të rrinë dot pa fitimet qe tani janë jo vetëm 100% te paligjshme por edhe 100% te tyre! Grabitja e shqiptareve te varur nga bixhozi ka vijuar edhe pse shumë më pak. Ndaj duhej goditja e forte e djeshme! Nuk ka mbaruar, do vijojë!?, shkroi ai në Instagram. Braçe falënderoi Policinë e Shtetit, për hetimin e vështirë e tejet profesional. "Mbi te gjitha dua të falënderoj çdo qytetar, prind a familjar që ka informuar duke ndihmuar hetimin dhe goditjen e djeshme. Dua të nxis edhe më tëj çdo qytetar që vihet në dijeni të aktivitetit të paligjshëm të bixhozit të informojë Policinë e Shtetit. Ata do të jenë aty për të goditur, njësoj si dje!". Sipas zv/kryeministrit, të vetmit që përfitojnë janë organizatorët, qytetarët humbin. "Bëni llogarinë tuaj dhe numëroni sa keni humbur ju. Të gjitha i kanë fituar ata".
 
View this post on Instagram
 

Kujtuat se ju kishim harruar? 115 NE PRANGA PER BASTET! 84 NDER TA ADMINISTRATORE! NGA PARAJSA E MILIONA LEKEVE FITIM NE DITE TEK FERRI 7-15 VITE BURG! Bastet, bixhozi jane te paligjshem ne kete vend! Por keta nuk heqin dore; Nuk mund te rrine dot pa fitimet qe tani jane jo vetem 100% te paligjshme por edhe 100% te tyre! Grabitja e shqiptareve te varur nga bixhozi ka vijuar edhe pse shume me pak. Ndaj duhej goditja e forte e djeshme! Nuk ka mbaruar, do vijoje! Une dua te falenderoj #POLICINEESHTETIT per hetimin e veshtire e tejet profesional, durimin per te kapur ne flagrance secilin administrator. Por mbi te gjitha dua te falenderoj cdo qytetar, prind a familjar qe ka informuar duke ndihmuar hetimin dhe goditjen e djeshme. Dua te nxis edhe me tej cdo qytetar qe vihet ne dijeni te aktivitetit te paligjshem te bixhozit te informoje policine e shtetit. Ata do te jene aty per te goditur, njesoj si dje! Duhet ti ndihmoni ju; TE VETMIT QE FITOJNE NGA BIXHOZI JANE ORGANIZATORET, JU JENI ATA QE HUMBNI! BENI LLOGARINE TUAJ DHE NUMERONI SA KENI HUMBUR JU! TE GJITHA I KANE FITUAR ATA!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore