Rindërtimi/ Yuri Kim shpjegon rëndësinë e Akademisë së Transparencës

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim shpjegoi se përse vendi i saj do të kujdeset që të ketë transparencë në investimet e fondeve të marra nga Konferenca e Donatorëve.

“Transparenca dhe përgjegjësia janë thelbësore. Kjo është arsyeja përse donacionet amerikane do të krijojnë një Akademi të re të Transparencës për të mbështetur qeverisjen transparente, qeverisjen e përgjegjshme ndaj qytetarëve, trajnimet kundër korrupsionit dhe reformën gjyqësore”, shkroi ambasadorja amerikane në “Twitter”.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.