Pamje të rënda/ Frika nga koronavirusi, kinezët nisin vrasjen e qenve

Zyrtarët kinezë kanë nisur grumbullimin e kafshëve shtëpiake për të ndaluar përhapjen e koronavirusit.

Frika se ky virus vdekjeprurës ka detyruar autoritetet në vend që të ndërmarrin masa ekstreme. Pas grumbullimit ata i vrasin kafshët dhe kjo ka shtyrë aktivistët që të ngrenë alarmin.

Ndërkohë, Organizata Botërore e Shëndetësisë hodhi poshtë pretendimet duke theksuar se nuk ka asnjë provë që të tregojë se virusi transmetohet nga kafshët shtëpiake.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.