“Fotoja e pavdekshme”/ Papa lejon besimtarin që ta puthë në ballë

Papa Françesku vijon të thyejë tabutë. Mediat e huaja kanë publikuar disa imazhe, ku shihet një besimtar teksa arritur të përqafonte Atin e Shenjtë dhe t’i jepte një puthje të ngrohtë në ballë.

Kjo është cilësuar si fotoja e “pavdekshme”, pasi nuk para ndodh që Papa të lejojë besimtarë që t’i dhurojnë puthje.

Disa javë më parë, Ati i Shenjtë u përfshi në një incident, pasi goditi një grua që po tentonte t’i puthte dorën.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.