Policia e Maqedonisë së Veriut sekuestron një sasi rekord prej 1.3 tonësh kokainë

Një sasi rekord kokaine është kapur sot në mbasdite nga policia e Maqedonisë së Veriut. Sipas informacioneve që i posedon TV21, operacioni i madh u krye në fshatin Krushopek të Komunës së Sarajit.

Kokaina në tërësi peshon 1.3 tonë por ende nuk dihet zyrtarisht sasia e cila ka përfunduar në fshatin Krushopek.

Informacionet e para thonë se kokaina fillimisht ka ardhur nga Amerika në Bar (Mal i Zi) e duhej të përfundonte në Koper (Slloveni).

Për arsye të panjohura për momentin, destinacioni është ndryshuar dhe kokaina ka përfunduar në Krushopek.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.