Modelet “thyejnë qafën”, rastet kur yjet kanë përfunduar në spital (FOTO)

Ecja në një sfilatë mode karakterizohet nga krenaria dhe eleganca. Mirëpo mund të ndodhë që emocionet e pakontrolluara dhe mbase mos menaxhimi i stresit siç duhet, të çojnë drejt situatave të sikletshme, siç është rrëzimit.

Nën efektet e forta të ndriçimit, por mbase edhe për shkak të lartësisë së takave, disa prej modeleve të njohura kanë pasur fatin e keq që të rrëshqasin dhe rrëzohet në pasarelë.

E kjo u ka ndodhur edhe sy super modeleve të njohura me famë botërore Naomi Campbell dhe Bella Hadid.

Disa e panë si diçka tragjike, e disa të tjera e morën me sportivitet këtë gjë, duke gjetur forcën të ngrihen dhe defilojnë përsëri. Në vazhdim ju sjellim disa prej rrëzimeve më qesharake të modeleve ndër vite.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.