Fotot/ Provokon Kendall Jenner, toples në setin e ri fotografik

Kendall Jenner pozoi toples dhe i mbuloi pjesët intime vetëm me duart e saj, në një set fotografik mjaft special për revistën “GARAGE”.

Modelja 24 vjeçare u kthye në frymëzimin e artistit konceptual Maurizio Cattelan dhe fotografi të modës Campbell Addy.

Jenner pozoi në poza të ndryshme, duke imituar punime të mëparshme të kryera nga artisti Cattelan.

I njohur për përplasjet e tij të hareshme dhe konfrontuese kundrejt institucioneve të pushtetit, punimet e Cattelan-it janë një koment satirik i kundërshtive dhe absurditeteve të civilizimit perëndimor.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.