Tërmeti, arabët dhurojnë 70 milionë euro për Shqipërinë

Emiratet e Bashkuara Arabe do të financojnë 2 mijë njësi banimi me vlerë 70 milionë euro. Në fjalën e mbajtur, përfaqësuesi i Emirateve Arabe theksoi se ndihma për Shqipërinë do të vijojnë në çdo kohë.

“Ngushëllimet ndjera për humbjet nga tërmeti shkatërrimtar. Ne çuam tre dërgesa me ndihma për zonat e prekura”, deklaroi ai.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.