Ndërsa donatorët dhuronin në konferencën e rindërtimit, në Shqipëri pati sërish lëkundje

Ndërsa shtetet donatore dhuronin në Konferencën e Donatorëve për Rindërtimin e Shqipërisë në Bruksel, vendi ynë u lëkund si pasojë e një tërmeti.

Rreth orës 17:15, ra një tërmet me magnitudë 3.1 i shkallës Rihter në jugperëndim të Lezhës. Tërmeti u regjistrua 49 km në veri-perëndim të Tiranës dhe 25 km në jug-perëndim të Lezhës.

Deri më tani nuk ka raportime për të lënduar apo për dëme materiale.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.