Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

FOTO/ E pabesueshme, njihuni me fshatin magjik ku nuk ka rrugë

Nëse doni që ndonjë ditë të jetoni përrallën tuaj, atëherë ju duhet të merrni parasysh të udhëtoni në fshatin Giethoorn.

E njohur si Venecia e Holandës, ky fshat magjik është ngritur rreth vitit 1230 dhe është ëndrra e çdokujt.

Aty nuk ka rrugë dhe as transport modern, por vetëm kanale. Në këtë fshat janë 176 ura dhe turistët duhet t?i lënë makinat jashtë fshatit dhe të udhëtojnë këtu në këmbë ose me varkë. Paqe, qetësi, natyrë dhe gjithçka tjetër mund t?i shijoni në këtë fshat magjik.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="987770,987771,987772,987773,987774,987775,987776,987777,987778,987779"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore