Pamje magjepse/ Si duket Toka e fotografuar nga hapësira

Nga Kalifornia në Venecia, nga fushat me tulipanë në Vendet e Ulëta, te plazhet e Australisë, një projekt i ri mbledh pamje të planetit tonë të realizuara nga hapësira me rezolucion të lartë.

“Daily Overview” është një “website” që përdor fotografitë e kapura nga satelitët apo anijet hapësinore, për të pasqyruar ndjesitë e jashtëzakonshme që përjetojnë astronautët kur shohin Tokën nga lart.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.