Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Rama takon kryeministrin Trudeau, flasin për thellimin e bashkëpunimit dhe Konferencën e Donatorëve

Kryeministri Edi Rama takoi në Mynih të Gjermanisë homologun e tij kanadez, Justin Trudeau, ku folën mbi rindërtimin dhe Konferencën e Donatorëve që do të zhvillohet më 16 shkurt. Kanadaja ka treguar gatishmërinë për të qenë pjesë e saj.

"Më jep mundësinë që sërish të shpreh ngushëllimet për tërmetin e tmerrshëm që ne folën në NATO. Kanadaja është e angazhuar për të marrë pjesë në Konferencën e Donatorëve në shkurt. Kemi bashkëpunuar shumë në NATO dhe është kënaqësi që të vazhdojmë të shkëmbejmë dhe të kemi një bashkëpunim kaq të mirë me ju. Jam shumë mirënjohës dhe e vlerësoj shumë takimin me ju në çdo rast.", tha Trudeau në takim.

Kurse Rama i shprehu falënderimet e tij për angazhimin e treguar.

"Ju e dini që keni një ndikim shumë të madh te shumë nga homologët tuaj. Në të njëjtën kohë e dini që jeni kryeministër i shumë shqiptarëve që jetojnë në Kanada. Punojnë shumë dhe kotribuojnë për vendin tuaj e gjithashtu marrin edhe shumë njohuri. Do të doja t?ju shprehja mirënjohjen që treguat ndjeshmëri për ato që ndodhën në Shqipëri", tha Rama në takimin me kreun e qeverisë kanadeze.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore