Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Kosova dhe Serbia nënshshkruajnë në Mynih marrëveshjen për hekurudhën dhe autostradën

Kosova dhe Serbia nënshkruan në mëngjesin e sotëm në Mynih marrëveshjen për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. I pranishëm ishte edhe ambasadori amerikan në Gjermani Richard Grenell dhe presidentët e të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç.

Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Kosovë Philip Kosnett dhe drejtori i të ashtuquajturës Zyra Serbe për Kosovën Marko Gjuriç.

Për amabsadën amerikane në Gjermani, kjo është një ditë historike.

?Ambasadori Grenell e ka hapur Konferencën e Sigurisë në Mynih me nënshkrimin e marrëveshjes historike për hekurudhat dhe autostradat midis Serbisë dhe Kosovës, pas marrëveshjes së muajit të kaluar për të rivendosur fluturimet direkte midis Beogradit dhe Prishtinës?, njoftoi amabsada.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore