Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

E bija u kap mat me të dashurin, Michelle Obama zbulon pse nuk i ndjek vajzat në rrjetet sociale (FOTO)

Ish-zonja e parë e Amerikës ka folur pa filtra për jetën e saj, të shkuarën në Shtëpinë e Bardhë, angazhimet humanitare me bashkëshortin e saj dhe punën me gjeneratën e ardhshme.

Gjatë intervistës ajo shpjegoi pse ka zgjedhur të mos i ndjekë vajzat e saj në mediat sociale. Malia dhe Sasha Obama u larguan nga shtëpia dhe u transferuan në kolegj. Malia aktualisht ndjek Universitetin e Harvardit, ndërsa Sasha së fundmi u regjistrua në Universitetin e Miçiganit.

Dhe në vend që të kontrollonte çdo hap të vajzave të saj në mediat sociale tani që janë larg shtëpisë, Michelle është mbështetur tek miqtë e familjes në moshën e vajzave e të saj, të cilëve ajo u ka kërkuar ?fshehurazi? t?i kenë nën vëmendje.

?Është më mirë të kontrollohen nga dikush që është më i ri se unë?, tha ajo duke qeshur.

Ish zonja e parë ka vendosur të ndajë me publikun një nga këshillat që u jep më shpesh të bijave, që qëndron në bazën e vendimit për të mos ndjekur ato në mënyrë aktive në rrjetet sociale. Ajo gjithmonë i inkurajon ato ta jetojnë jetën në pavarësi të plotë dhe të mos ndikohen nga ajo që mendojnë të tjerët për ta, përfshirë edhe atë e të atin, Barack Obama.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="985233,985227,985219,985220,985221,985222,985228,985234,985235,985236,985243,985245,"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore