Autoriteti i Konkurrencës pezullon tarifat e reja të kompanive celulare

Autorieti I Konkurrencës ka vendosur që të pezullojë ofertat e reja mujore të kompanie celulare në vend pas ankesave të përdoruesve. Ofertat mujore patën rritje e kjo solli reagimin e klientëve. Në bazë të vendimit të komisionerëve të Autoritetitë të Konkurrencës, klientët do të paguajnë me paketat e vjetra standarde.

Sipas informacioneve, ndaj kompanive celulare pritet që të nisë hetimi për prishje të konkurrencës në treg, të cilat tani do të operojnë me çmimet e vjetra.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.