Nga thonjtë e gjatë te larja e kokës, 11 zakonet që i bëjnë femrat të duken keq e të sëmuren (FOTO)

Që në fëmijëri, jemi mësuar që të dëgjojmë se pirja e alkoolit, duhanit apo përdorimi i fjalëve banale, janë zakone të këqija.

Sidoqoftë, ndonjëherë edhe veprimet rutinë të përditshmërisë mund të ndikojnë keq në shëndetin dhe trupin tonë. Për më tepër këto zakone shpeshherë duket si të mira, por në të vërtetë mund të jetë e kundërta.

Për shembull, e dini se një banjë relaksuese me flluska mund të jetë e rrezikshme? “Bright Side” ka mbledhur disa zakone të përditshmërisë që në pamje të parë duken të padëmshme, por që mund të ndikojnë negativisht në shëndetin tonë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.