Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Maldini i ri është zbuluar në Verona”, mediat angleze superlativa për Kumbullën (FOTO)

Marash Kumbulla po merr më shumë vëmendja dita ditës. Tani përveç mediave italiane për 20-vjeçarin po shkruajnë edhe mediat angleze.  ?Paolo Maldini i ri është zbuluar në Verona,?- kështu e nis artikullin e dedikuar Marash Kumbullës ëebsit-i londinez ?90 min?, që shkruan me superlativa për futbollistin e kombëtares shqiptare. Në të thuhet se 20-vjeçari është destinuar për të qenë një futbollist i madh në të ardhmen.

?Kumbulla është i shkëlqyer në leximin e lojës dhe ndërhyrjet te topi para kundërshtarit janë veti që e karakterizojnë. Më pas përpjekja për të nisur një kundërsulm?- shkruan ndër të tjera ëebsit-i i dedikuar plotësisht futbollit.

?Futbollisti i ri ka qenë një element kyç për Verona-n këtë sezon, skuadrën e cila sa po është ngjitur në Seria A këtë sezon dhe renditet në vendin e gjashtë, duke marrë pikë ndaj skuadrave si Lazio dhe Juventus? - thuhet në shkrim.

Në artikull thuhet gjithashtu se Kumbulla ka tërhequr interesin e klubeve më të mëdha italiane, por edhe atyre të Premier League. Sipas ?90min? Marashi nuk di vetëm të mbrojë, por është i aftë të bëjë keq edhe në zonën e kundërshtarëve, madje të kalojë edhe rivalët në fushë.

Një detaj interesant është edhe ajo që 90min shkruan për zgjedhjen e Kumbullës për të përfaqësuar Shqipërinë: ?Na falni italianë, por Kumbulla është shqiptar dhe krenar për këtë. I lindur në Itali, nga prindër shqiptarë, talenti kishte mundësinë të përfaqësonte Italinë ose Shqipërinë. Duke qenë se ai është krenar për origjinën e tij, Kumbulla zgjodhi Shqipërinë, me të cilët ka bërë edhe debutimin në ndeshjen me Moldavinë?.

[gallery ids="857492,857493,857494,857495,857496,857497,857498,857499,857500,857501,857502,857503,857504,857505,857506"]

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore