Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

#Po#të#Dëgjoj/ Po qytetarët a duhet ta dëgjojnë më Lulzim Bashën?

Prej ditësh tashmë kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka nisur një fushatë dëgjesash e takimesh me qytetarë të ndryshëm të cilën ai ka vendosur ta quajë "Po të dëgjoj".

Në kuadër të kësaj fushate, Basha, ka zhvilluar disa takime në Tiranë e jo vetëm me qytetarë të ndryshëm ku madje është shfaqur në foto të ndryshme të shpërndarë nga zyra e shtypit të PD-së, dhe nga faqja e tij në facebook duke ndihmuar zonjat e moshuara duke bërë pazarin e ditës.

Shenjë kjo sipas tij për të qenë më afër realitetit të përditshëm të njerëzve të thjeshtë të Shqipërisë. Takimet e Bashës që e shfaqin atë me qese nëpër duar janë përfolur shumë edhe nga opinioni publik.

Ka njerëz që e kanë marrë seriozisht këtë lëvizje të tijën, siç ka të tjerë që e shohin thjeshtë si mënyrë të "vjetëruar" marketingu e mbushje të axhendës me "aksion opozitar".

Basha madje përtej edhe takimeve me zonjat që bëjnë pazarin u fokusua që të niste të njëtën fushatë edhe në facebook, duke dashur kështu që të komunikojë e të japë përgjigje të gjithë atyre që donin t?i bënin pyetje.

Mënyrë kjo që tashmë Rama ka vite që e përdor, ndaj me ose pa të drejtë Basha është përfolur se po imiton kryeministrin me këtë strategji.

Por pyetja që shtrohet është: a mos vallë është pak vonë që të dëgjosh qytetarët pas 7 vitesh në opozitë?

E ngremë këtë pyetje sepse jo në pak vendime që ka marrë lideri i opozitës Basha është akuzuar se jo vetëm që nuk është konsultuar me mbështetësit dhe votuesit e PD-së, por as me antarët e partisë.

Kujtojmë këtu dakordësimin e një marrëveshje me Ramën që u njoh edhe si "marrëveshja e 17 majit" që do të sillte edhe daljen nga çadra e opozitës, ku lideri i saj Basha kishte folur për javë të tëra nga aty dhe kishte mbledhur me mijëra demokratë.

Ndaj edhe firmosja e një marrëveshje tërësisht sekrete me Ramën, e bënte liderin e opozitës mjaft të aludueshëm kur vinte puna tek dëgjimi i zërit të qytetarëve.

Gjithashtu edhe dorëzimi i mandateve dhe dalja nga parlamenti u pa më shumë si akt personal i kryetarit sesa një akt i dakordësuar dhe i konsultuar me mbështetësit.

Ndaj edhe kur lideri i opozitës ka marrë të gjithë këto vendime i vetëm pa u konsultuar me qytetarët, atëherë pëse duhet ta dëgjojnë më sot qytetarët Bashën?

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore