Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Foto/ Ju kujtohet aktorja Pranvera Veizi?! Si ka ndryshuar në dy dekada jashtë Shqipërisë

Eshtë një ndër aktoret që pikasi në vitet 80 në sajë të lirshmërisë e origjinalitetit. Pranvera Veizi pati periudhën më të suksesshme të karrierës së saj pas viteve 90?, ku ishte e pranishme në pothuajse çdo komedi të trajtuar asokohe, e po ashtu edhe në grimcat humoristike që realizoheshin në programin e fundvitit në RTSH.

Por pikërisht kur Vera ishte në kulm të karrierës së saj, bashkë me bashkëshortin kompozitorin e njohur Valentin Veizi, dyshja emigroi në SHBA për një jetë më të mirë.

Aktorja zgjodhi të mos shfaqej më në asnjë rol kinematografik, duke ju përkushtuar rritjes së fëmijëve shumë larg Shqipërisë, përtej Oqeanit.

Filmi "I love Tropoja", duket se solli në ekran pas shumë vitesh aktoren Pranvera Veizi. I gjithë kasti i filmit ishin të ftuar këtë të mërkurë në Soiree, duke rrëfyer prapaskenat e filmit.

Ndërkohë për brezin që e njeh aktoren Veizi, nostalgjia ishte e madhe dhe me siguri kthimi i saj në skenë ka gëzuar pa masë simpatizantët e saj.

[gallery ids="974113,974117,974119,974115,974114,974121,974116,974112,974118,974120"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore