Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Njerëzit dalin në rrugë/ Sizmologu: Nuk ka arsye për panik, mund të ketë tërmete të tjerë!

Sizmiologu Edmond Dushi ka bërë me dije se lëkundja ka zgjatur për 10 sekonda, teksa ka bërë thirrje qytetarëve që të mos panikohen, pasi është vazhdimësi e tërmetit të 26 nëntorit.

"Ky tërmet është në vazhdën e tërmetit të 26 nëntorit dhe është ndjerë në Fushë Krujë në afërsi të Bubqit. Tërmeti ka zgjatur 10 sekonda. Ruani qetësinë, të mos panikosemi në mënyrë të çorganizuar.

Duhet të mësoni që do jenë prezente sepse është një dukuri që nuk shuhet kollaj. E ka treguar historiku i këtyre goditjeve, është karakteristikë e kësaj zone dhe ndoshta mund të kemi dhe tërmete të tjera, por nuk ka arsye për panik".

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore