FOTO/ Si duket spitali në Kinë 4 ditë pas nisjes së punës

Kina ka nisur ndërtimin e spitalit me një mijë shtretër, për të trajtuar personat e prekur nga koronavirusi.

Spitali, i cili është vendosur në qyteti kinez Wuhan do të ngrihet në kohë rekord. Kur kanë kaluar vetëm 4 ditë nga nisja e punës, pamjet tregojnë qartë se janë hedhur themelet dhe shumë shpejt pritet të jetë gati.

Deri më tani, virusi ka vrarë 81 njerëz në Kinë dhe ka infektuar më shumë se 2800 të tjerë.  Shumica e rasteve ndodhen në qytetin qendror kinez, Wuhan, ku besohet se ka origjinën virusi.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.