Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Tërmeti apokaliptik në Turqi/ Nxirren të tjerë trupa nga rrënojat, rritet numri i viktimave (FOTO)

Ka shkuar në 29 numri i të vdekurve nga tërmeti që preku mbrëmjen e e djeshme në Turqi. Ndërsa numri i të plagosurve është 1466. Këto janë shifrat më të fundit që vijnë nga mediat turke. Tërmeti ishte me një magnitudë 6.8 i shkallës rihter dhe goditi Turqinë lindore.

Në gërmadhat e ndërtesave të shembura ka akoma trupa nën rrënoja ku sa më shumë kohë kalon aq më pak janë shpresat për ti nxjerrë të gjallë, kjo edhe për shkak të temperaturave shumë të ulëta që janë në vend. Ditën e djeshme kanë shkuar deri në -6 gradë celcius. Mediat turke raportojne se mbi 100 ndërtesa janë shembur në Elazig.

[gallery ids="970413,970414,970415,970416,970420,970419,970418,970417,970421,970422,970423,970424,970425,970426,970427,970428,970432,970431,970430,970429,970433,970434,970435,970436,970440,970439,970438,970437"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore