Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Pamje të pabesueshme nga tërmeti/ Momenti kur një grua del vetë nga rrënojat (FOTO)

Numri i personave të vdekur si pasojë e tërmetit të fortë që goditi Turqinë po rritet orë pas ore. Sipas mediave turke deri më tani raportohet për 22 persona të vdekur, ndërsa 39 persona janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat.

Mirëpo, 30 persona vijojnë të jetë nën rrënoja dhe shpresat që të dalin gjallë janë të pakta. Ekipet e shpëtimit po vijojnë punën për nxjerrjen e tyre.

Një tërmet me magnitudë 6.8 tronditi provincën Elazig, një zonë me popullsi të vogël në Turqinë lindore.

Në fotot e mëposhtme, mund të shihni momentin kur një grua del e gjallë nga rrënojat.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="970104,970105,970121,970122,970106,970107,970108,970110,970111,970112,970113,970114,970115,970116,970117,970118,970119"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore