Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Virusi vdekjeprurës vjen në Evropë, ja shteti që është prekur

Prej disa ditësh Kina dhe e gjithë bota është në alarm për një virus që ka prekur vendin me popullsinë më të madhe në botë dhe akoma nuk është e qartë se nga ku ka ardhur.

Deri më tani janë konfirmuar mbi 25 persona të vdekur, dhe qyteti u Wuhan që mendohet që është edhe burimi i këtij virusi është izoluar totalisht.

Ky virus ka mbërritur edhe në Europë, ku zyrtarisht për herë të parë janë konfirmuar dy raste në Francë.

Të dy rastet e konfirmuara u njoftuan nga ministria e shëndetësisë, Agnes Buzyn. Ajo tha se të dy personat e sëmurë kishin udhëtuar për në Kinë.

Ministrja tha që ajo pret më shumë raste. "Kemi dy raste. Ndoshta do të kemi raste të tjera".

Ministrja tha që ajo beson se një arsye pse Franca është vendi i parë evropian që ka konfirmuar raste është që ajo ka zhvilluar një test që lejon mjekët të diagnostikojnë me shpejtësi të sëmurët.

Një prej personave të sëmurë është shtruar në një spital në qytetin jugperëndimor të Bordos. Personi tjetër është shtruar në spital në Paris.

[gallery ids="969677,969676,969675,969674,969673,969671,969670,969669,969668,969667,969666,969665,969664,969663,969662,969661,969659,969658,969660"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore