Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Tërmeti tragjik në Turqi, reagon qeveria shqiptare: Jemi afër vëllezërve tanë

Pas tërmetit tragjik që goditi Turqinë, ka reaguar edhe Shqipëria. Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, përmes një postimi në twitter, shkruan se Shqipëria gjendet krah vëllezërve turq.

"I shqetësuar thellësisht për tërmetin e fundit në Turqi. Në këto momente të vështira ne jemi afër vëllezërve tanë të prekur nga tërmeti. Mendimet dhe lutjet tona janë për Turqinë.", shkruan ai.

Sipas mediave turke, deri tani raportohet për 15 të vdekur e mbi 300 të plagosur.

[gallery ids="969841,969800,969799,969795,969796,969797,969798,969794,969786"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore