Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Pamje të pabesueshme, shihni çfarë ndodh në “fushën e vdekjes” (FOTO)

Një grup fotografësh, të udhëhequr nga kanadezi Jeffery Wu, mbërritën në brigjet e lumit Tlek në Kenia, në pritje për të gjetur momentin dhe vendin për të realizuar fotot perfekte.

Ata zbuluan një grup prej 5 gepardësh dhe i ndoqën për 6 orë me radhë. Më në fund erdhi momenti, në fushën e vdekjes kishte një pre dhe një nga grabitqarëve u hodh menjëherë në sulm.

Tashmë ishte momenti i tyre dhe grupi i fotografëve realizuan një set fotografik të jashtëzakonshëm te sulmit të gepardit ndaj antilopës që ishte futur në territorin ku nuk kishte asnjë shpresë për të dalë e gjallë!

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="969091,969092,969093,969094,969095"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore