Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Kush e sundon botën? Ja 25 vendet më të fuqishme për 2020-n

SHBA dhe Rusia vijojnë të dominojnë botën, ndërsa shumë vende të tjera po shohin sesi pozicionet e tyre po bien çdo ditë.

Në renditjen e publikuare nga "US Neës and Ëorld Report" janë marrë parasysh elementë të tillë si fuqia politike, ushtarake dhe ekonomike,

Renditja është pjesë e studimit vjetor vendet më të mira, i cili bazohet në përgjigjet e 21 mijë personave.

Këto janë 25 kombet më të fuqishme në botë, sipas renditjes së vitit 2020:

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="969242,969243,969244,969245,969246,969247,969248,969249,969250,969251,969252,969253,969254,969255,969256,969257,969258,969259,969261,969262,969263,969284,969285,969286,969287"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore