Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Çfarë la pas tërmeti në Turqi/ Viktima dhe njerëz nën rrënoja, reagon sërish Erdogan

Për situatën e krijuar në Turqi nga tërmeti i fuqishëm ka reaguar edhe Presidenti i vendit Recep Tayip Erdogan.

Përmes një postimi në Tëitter ai shprehet se të gjitha institucionet shtetërore janë vendosur në lëvizje për t'i ardhur në ndihmë qytetarëve të prekur nga tërmeti.

"Institucionet tona kanë marrë të gjitha masat e nevojshme për të kapërcyer tërmetin që ndodhi në Elazig dhe që u ndje në shumë krahina si dhe për të siguruar qytetarët tanë. Ne dërguam Ministrat tanë të Mjedisit dhe Urbanizmit, Brendshme dhe Shëndetësisë në rajonin e prekur".

15 të vdekur dhe 300 persona të plagosur. Ky është bilanci i deritanishëm nga tërmeti i fuqishëm që goditi mbrëmjen e sotme pjesën Lindore të Turqisë. Disa të tjerë janë ende nën rrënoja.

[gallery ids="969864,969863,969869,969868,969867,969860,969801,969866,969865,969803,969804,969859,969862,969861,969800,969805,969830,969856,969858,969857"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore